ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia pojazdów mechanicznych

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, by mógł on poruszać się po polskich drogach. Dobrze dobrany plan ubezpieczeniowy może ochronić Cię przed ponoszeniem odpowiedzialności w razie wypadku, oraz zabezpieczyć Cię przed konsekwencjami kradzieży pojazdu.

W Polsce istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczeń samochodowych: OC oraz AC. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i pokrywa koszty szkód dokonanych z naszej winy na innych uczestnikach ruchu drogowego z użyciem naszego auta. Podczas gdy Autocasco chroni nas przed kosztami naprawy naszego samochodu, niezależnie od tego, kto ponosi winę. AC jest również zabezpieczeniem na wypadek kradzieży auta.

Ubezpieczenie AC może zawierać w sobie wiele elementów dodatkowych, lub być częścią większego pakietu, zależnie od wyboru jednej z ofert ubezpieczeniowych na rynku. W skład takiego pakietu może wchodzić ubezpieczenie od pożaru, zalania samochodu w czasie powodzi, kradzieży, kradzieży bagażu czy pakiet assistance zapewniający holowanie w razie awarii.

Doradzamy również w wypadku poniższych polis ubezpieczeniowych:

Aby dowiedzieć się więcejSkonsultuj się z naszymi specjalistami od ubezpieczeń.